Biustonosz a sport?>

W zależności od tego, jaki rodzaj sportu uprawiamy, bardziej lub mniej potrzebujemy odpowiedniego biustonosza. Jest to dla nas zakup obowiązkowy, jeżeli uprawiamy bardzo dynamiczny rodzaj sportu, taki jak na przykład bieganie.

Bielizna dla sportowców

Biustonosze do biegania mają za zadanie stabilizować nasz biust, chronić go przed nadmiernymi wstrząsami. Z tego też powodu są one zwykle bardzo zabudowane. Możemy spotkać zarówno modele wkładane przez głowę, które bardziej przypominają krótką koszulkę, dostępne są również modele, które wyglądają jak standardowe biustonosze. Posiadają one szerokie ramiączka i są zapinane zwykle na trzy haftki, dzięki czemu mamy uczucie większej stabilizacji.

Bielizna dla sportowców musi być odpowiednio zaprojektowana. Oprócz odpowiedniego kroju, bardzo duże znaczenie mają materiały, z których jest wyprodukowana. Kiedy uprawiamy sport, bardzo intensywnie się pocimy. Dobrze zaprojektowana bielizna będzie wykonana z materiałów, które odprowadzają wilgoć. Dzięki temu nie będzie ona powodowała podrażnień. Istotną kwestią jest tu również wykonanie szwów. Powinny być one wykonane w taki sposób, żeby nie podrażniać skóry nawet podczas intensywnego treningu. Materiały powinny być również odporne na częste pranie. Bielizna sportowa musi być bowiem prana po każdym treningu. Ważne, żeby przez jak najdłuższy czas zachowała swoje właściwości. Warto jest zainwestować w tego typu produkty.

Tags: