Jak prać rajstopy??>

rajstopy

Nowoczesne rajstopy wykonane są z niezwykle delikatnych, a jednocześnie wytrzymałych włókien, które sprawiają, że nie tak łatwo je zadrzeć i zniszczyć. Ta wytrzymałość sprawia, że jedną parę rajstop można założyć przynajmniej kilka razy. Nasuwa się więc pytanie jak je prać, żeby przez cały czas wyglądały dobrze?

Pranie rajstop - ogólne zasady

Cała bielizna damska ogólnie rzecz biorąc stworzona jest do tego, żeby prać ją w pralce w specjalnym woreczki lub kuli, która zmniejsza ryzyko zniszczenia delikatnego materiału. Jeśli nie mamy takiej kilu albo woreczka, rajstopy, staniki i figi powinny być prane ręcznie w możliwie jak najniższej temperaturze. Przyjmuje się, że temperatura powinna wynosić maksymalnie 50 stopni Celsjusza, a najlepiej, żeby oscylowała w granicach 30-40.

Detergenty do prania bielizny i rajstop

Ostatnimi czasy bardzo modne jest pranie w specjalnych orzechach piorących, które nie tylko dokładnie dopierają, ale również nie niszczą tkanin i ich nie elektryzują. Należy pamiętać o tym, że bielizna damska i rajstopy prane w silnych detergentach mogą nie tylko tracić swoje kolory, ale również szybciej ulegać zniszczeniu. Szczególnie podatne na te zniszczenia są hafty i koronki.

Tags:   rajstopy